Jste lační
nadprůměrných
informací?Gelová kráska Ricoh ušetří čas i peníze a zaručí vysokou kvalitu tisku

26.2.2013 / IMPROMATSpolečnosti Ricoh představuje nový multifunkční systém MP CW2200 i na českém trhu. Využívá revoluční patentovanou technologii GelJet, díky níž se tisk nerozmazává, a zařazuje se mezi špičku multifunkčních barevných velkoformátových zařízení pro tisk. Připravenost k tisku je pouhých 7 vteřin a 3,5 strany formátu A1 zvládne za jednu minutu. Dá se tak říct, že je v tisku dvakrát rychlejší, než běžné systémy. Kromě nadstandardního tisku lze na této „gelové krásce“ i skenovat a kopírovat, obojí ve vysoké kvalitě a rychlosti. Celé zařízení se pak jednoduše ovládá barevným dotykovým panelem.

Revoluční technologie GelJet používá speciální voděodolné pigmentové barvivo v podobě gelu. Gel má velmi dobré parametry při tisku, nesmáčí papír, díky čemuž je tisk velmi přesný, dobře zasychá, je barevně stálý a nerozmazává se ani na zcela obyčejném papíru. GelJet technologie umožňuje zařízením tisknout rychle, kvalitně, na velké formáty a ještě za zlomek ceny oproti klasickým tiskárnám.

„Velkou výhodou GelJetu je hlavně výrazně širší tisková stopa, která má 3,23 cm. Přitom běžné inkoustové hlavy mají maximálně 1,35 cm. Navíc gelové složení barev umožňuje i rychlejší tisk, není potřeba čekat na zaschnutí jako u inkoustu. Gelová kráska tak tiskne až dvakrát rychleji, než inkoustové tiskárny. Vytištěné materiály se pak dají klidně libovolně namáčet, aniž by se smyly nebo rozpily barvy,“ komentuje Petr Trafina, ředitel marketingu společnosti Impromat, zástupce Ricoh pro Českou republiku.

V tiskovém vozíku je umístěno hned pět tiskových hlav, z toho dvě jsou pro černou barvu. Při černobílém tisku tak lze dosáhnout až dvojnásobného výkonu. Každá tisková hlava má 384 trysek, které zajistí velmi rychle rozmístění požadovaného gelu na papír. Systém je pro uživatele v podstatě bezúdržbový, díky technologii GelJetTM nedochází k zasychání barvy ani v případě, když se zařízení nepoužívá delší dobu. Není potřeba měnit tiskové hlavy, což ještě výrazně snižuje náklady.

„Gelová kráska zvládne 3,5 stránky formátu A1 za minutu v dokonalé kvalitě a navíc ušetří až 90 procent energie. Oproti standardní fixaci teplem, která vyžaduje vysoký příkon energie a vyzáří mnoho tepla, je spotřeba gelové krásky při plném provozu pouhých 180W. Start je při tisku nebo kopírování téměř okamžitý – sedm vteřin. Úspora energie a času je hlavní přidanou hodnotou,“ doplňuje Trafina.

Skener je vybaven velmi moderní snímací technologií CIS (Contact Image Sensor) bez osvitové lampy – využívá sady speciálních diod, které osvětlují i snímají skenovaný dokument. Dále lze tisknout v několika přednastavených módech v kvalitách od 300 až do 1200×1200 dpi. Připojení na datovou síť zajistí 100MBits nebo 1GBits Ethernet rozhraní. Využít lze i volitelné Wi-Fi připojení. „Své uplatnění nalezne určitě v komerčním tisku a službách. Technologie Ricoh GelJet umožňuje zhotovit například i velmi brilantní poutače a plakáty, které vydrží a odolávají vodě. Standardní výstup takového plakátu je v rychlosti 1,2 strany za minutu. Rychlost skenování a kopírování je úctyhodných 4,8 metru za minutu,“ dodává Trafina.

Systém je standardně dodáván jako multifunkční barevné velkoformátové zařízení s dvěma automatickými rolemi a stojanem s výstupním zásobníkem. Systém je určen pro měsíční objemy 300 až 1500 metrů, nárazově zvládá objemy až 3500 metrů. Náklady na tisk barevného výkresu se standardním pokrytím 5 % nepřesáhnou na formát A0 při ceníkové ceně náplní 5 Kč (0,2 Euro).

 

O společnosti

IMPROMAT je jediným oficiálním distributorem výrobků značky RICOH v České a Slovenské republice. Specializuje se na dodávky systémových řešení kancelářského tisku, produkčního tisku a systémů pro správu dokumentů. V současnosti plně pokrývá obchodními a servisními službami prostřednictvím svých poboček všechny regiony České republiky a Slovenska.