Jste lační
nadprůměrných
informací?

HELUZ míří na Slovensko s novou akustickou cihlou
Novinku z rodiny akustických cihel – HELUZ AKU 17,5 MK – představí HELUZ v dubnu na bratislavském veletrhu CONECO.

HELUZ AKU 17,5 MK je zvukověizolační cihla s maltovací kapsou určená pro nosné zvukověizolační zdivo. Její rozměry 375 x 175 x 238 mm a parametr RW = 53 dB ji předurčují pro stavbu bytových a rodinných domů, hotelů, nemocnic, škol či administrativních budov, kde jako jednovrstvá konstrukce při šířce zdiva 17,5 cm dosahuje unikátní hodnoty vážené vzduchové neprůzvučnosti. Při použití v sendviči v kombinaci s 5 cm minerální vaty je vhodná i pro řadové domy, kde uspoří až 10 cm místa oproti systému HELUZ AKU 2×20 + izolant a dosahuje hodnoty RW = 63 dB. Zdění se provádí na vápenocementovou maltu za využití spoje pero + drážka + maltovací kapsa.

Kromě „akustické novinky“ budou na stánku HELUZ, který návštěvníci naleznou pod číslem 201 v hale D, k vidění i další oblíbené produkty ze sortimentu největšího českého výrobce cihelných materiálů: cihelné bloky HELUZ Family 2in1 s integrovanou izolací vhodné pro stavbu nízkoenergetických, pasivních či nulových domů, komínové systémy (komíny Izostat, komín MINI, sanační sada) nebo roletové a žaluziové překlady.

CONECO je největším stavebním veletrhem na Slovensku. Klade si za cíl reflektovat současnou situaci a perspektivy stavebnictví. Ve dnech 9. – 13. dubna se uskuteční již 34. ročník.