Jste lační
nadprůměrných
informací?

HELUZ přiveze na FOR ARCH nové komíny
Nejzajímavější produkty ze sortimentu komínů představí na pražském veletrhu For Arch 2012 společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Klasické komínky Plast, Izostat a Metal, jejich zmenšenou variantu v podobě komínu HELUZ Mini a především Sanační sadu, která je srpnovou novinkou, si na výstavišti v pražských Letňanech budou moci zájemci prohlédnout ve dnech 18. – 22. září.

Sanační souprava určená k rekonstrukci komínů je efektivním, bezpečným a levným řešením pro renovaci starého komínu, který už neslouží tak, jak by měl. Jednoduché a přitom účinné řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s předními českými a slovenskými odborníky v oblasti komínů a splňuje všechny podmínky, které vyžadují normy. Hlavní výhoda sady spočívá v použití unikátního nerezového dvouplášťového sanačního dílu HELUZ Profi, který je opatřený tepelnou izolací a umožňuje přechod ze starého čtvercového komína na nový s kruhovým profilem. Neobsahuje přitom žádné betonové prvky (jako je vynášecí deska), které snadno přenáší vysoké teploty z vnitřního prostoru na vnější povrch komínu a komínové těleso se tak neprohřívá.

Nový úsporný dvouvrstvý komínový systém HELUZ MINI je určený jak pro no¬vostavby, tak i pro dodatečné vestavby do stávajících objektů. Komínové těleso odpovídá svými rozměry
240 x 300 mm rozměrům vnitřních stěn a může být zabudován přímo do zdi. Oproti jiným systémům tak těleso komínu nevystupuje ze stěny, což značně rozšiřuje možnosti využití vnitřních prostor domu. Samotné cihelné tvarovky zabudované do příček se přitom dají použít také pro rozvody vzduchotechniky a technických zařízení nebo jako odvětrávací komín. Komín MINI je určen pro nízkoteplotní spotřebiče na plynná a kapalná paliva. Je nabízen ve variantě PLAST s plastovou vložkou o průměru 80 nebo 110 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 120°C nebo ve variantách METAL s nerezovou či IZOSTAT s izostatickou vložkou o průměru 80 a 100 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 200°C.

Kromě komínů nebudou na stánku HELUZ chybět ani jedinečné cihly HELUZ Family 2in1 s integrovanou izolací, které díky svým nejlepším tepelněizolačním parametrům na trhu nasbíraly za poslední rok ocenění ze všech hlavních stavebních veletrhů. K vidění budou i roletové a žaluziové překlady či akustické a nepálené cihly, zájemci se budou moci také seznámit s průběhem výstavby prvního pasivního domu postaveného z jednovrstvého cihelného zdiva v ČR. Stánek společnosti HELUZ naleznou návštěvníci v hale 1 pod číslem B 11. Na ploše B 01, která je s expozicí propojena, pak budou v průběhu dne probíhat ukázky zdění z broušených cihel plněných polystyrenem a ukázky montáže komínů.

Fotogalerie