Jste lační
nadprůměrných
informací?IMPROMAT míří do základních škol

23.5.2013 / IMPROMATSpolečnost IMPROMAT, která je oficiálním distributorem výrobků značky RICOH v České a Slovenské republice, míří s produkty RICOH do základních škol. Cílem dvouměsíční série aktivit je zpracovat základním školám v celé ČR analýzu jejich stávajících tiskových zařízení a správy dokumentů a následně nabídnout řešení na míru, které škole výrazně ušetří náklady.

Většina základních škol již běžně zařazuje do výukových metod moderní technologie. Rozvoj jde v této oblasti však rychle kupředu a v některých případech tak školy sice moderní technologie používají, ovšem disponují z pohledu roku 2013 již několik let zastaralou či nevhodnou technikou, která jim neumožňuje využívat aktuálních možností či zbytečně plýtvá náklady. Specialisté na řešení RICOH chtějí školám pomoci v několika hlavních oblastech: úsporném tisku, efektivní správě dokumentů v rámci organizace, ochraně informací a zabezpečení tisku, monitoringu využití tiskáren či zlepšení systému vzdělávání díky novým technologiím. Výsledná řešení škole pomohou optimalizovat tiskové procesy tak, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání finančních či personálních zdrojů, snížily se náklady na tisk a zároveň došlo ke zvýšení efektivity.

K širšímu oslovení škol se IMPROMAT rozhodl na základě již proběhlé spolupráce s několika školami. Smysl a pozitivní výsledek těchto aktivit potvrzují i sami ředitelé: „Předchozí řešení tisku bylo problematické, dodavatelská firma neřešila problémy pružně, kvalita tisku neodpovídala poměrně vysoké ceně. Řešení RICOH je pro nás výhodné z hlediska finanční úspory, tisk je kvalitnější, a fukncionalita strojů nám dává větší možnosti, např. tisk žáků s nastavením kreditu,“ komentuje probíhající spolupráce PaedDr. Jana Bacíková, ředitelka ZŠ J.J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem.

Aktivity IMPROMATu na základních školách budou probíhat až do konce června, další etapa projektu se rozběhne v září.

 

O společnosti

IMPROMAT je jediným oficiálním distributorem výrobků značky RICOH v České a Slovenské republice. Specializuje se na dodávky systémových řešení kancelářského tisku, produkčního tisku a systémů pro správu dokumentů. V současnosti plně pokrývá obchodními a servisními službami prostřednictvím svých poboček všechny regiony České republiky a Slovenska.