Jste lační
nadprůměrných
informací?

Komín HELUZ Klasik nově i pro přetlakové kotle
Komínový systém HELUZ Klasik má nově širší možnosti použití. Díky evropskému certifikátu ho lze nyní využít i pro přetlakový provoz do 200 Pa, tj. pro kotle s ventilátory, a zaplňuje tak prázdné místo na trhu.

Komín HELUZ Klasik je vhodný pro kotle i krby. Šamotové vložky pro odvod spalin odolávají vysokým teplotám, kyselinám a korozi a společně s tepelnou izolací a keramickou komínovou tvarovkou vytváří celistvý komínový průduch, který odolává teplotním i vlhkostním změnám. Systém se doposud používal pro všechny typy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin (tzn. pro atmosférický provoz), nyní jej lze používat pro přetlakový provoz. Výhodou systému Klasik je také jeho cena, která je nižší než u ostatních systémů (Metal, Multi a Izostat), které bylo do této doby možné pro kotle s ventilátorem používat.

Komín je tvořen třívrstvým systémem – šamotovou vložkou, tepelnou izolací a broušenou cihelnou komínovou tvarovkou – se zadním odvětráváním, které zajišťuje správnou funkci komínu. Vyrábí se s trojím vnitřním průměrem komínových vložek, a to 160, 180 a 200 mm.

Systém HELUZ KLASIK je možné kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ (kromě systému MINI) včetně celé, poloviční nebo dvojité prázdné šachty. Lze jej použít i pro rekonstrukce komínů.

Fotogalerie