Jste lační
nadprůměrných
informací?

Nové akustické cihly se představí na IBF
S aktuální novinkou z rodiny akustických cihel – HELUZ AKU 17,5 MK – míří na brněnský stavební veletrh IBF společnost HELUZ. Společně s další novinkou – plněnou cihlou HELUZ Family 25 2in1 ji zde v dubnu představí odborníkům i široké veřejnosti. Oba produkty budou také bojovat o Zlatou medaili IBF.

HELUZ AKU 17,5 MK je zvukověizolační cihla s maltovací kapsou určená pro nosné zvukověizolační zdivo. Její rozměry 375 x 175 x 238 mm a parametr RW = 53 dB ji předurčují pro stavbu bytových a rodinných domů, hotelů, nemocnic, škol či administrativních budov, kde jako jednovrstvá konstrukce při šířce zdiva 17,5 cm dosahuje unikátní hodnoty vážené vzduchové neprůzvučnosti. Při použití v sendviči v kombinaci s 5 cm minerální vaty je vhodná i pro řadové domy, kde uspoří až 10 cm místa oproti systému HELUZ AKU 2×20 + izolant a dosahuje hodnoty RW = 63 dB. Zdění se provádí na vápenocementovou maltu, spoj pero + drážka + maltovací kapsa.

HELUZ Family 25 2in1 je nejmenší cihlou doplňující řadu bloků Family 2in1 určenou pro výstavbu domů s téměř nulovou potřebou energie. Jedná se o broušený cihelný blok s integrovanou izolací – expandovaným polystyrenem, který je pevně fixován v dutinách. Šířka 25 cm jej předurčuje pro jednoduché a účelné řešení detailů v obvodové konstrukci cihlových domů s minimální energetickou náročností, jako např. izolace obvodového věnce nebo zdivo v místě napojení krovu.

Kromě těchto dvou novinek budou na stánku HELUZ, který návštěvníci naleznou pod číslem 123 v pavilonu P, k vidění i další oblíbené produkty ze sortimentu největšího českého výrobce cihelných materiálů: komínové systémy Izostat, MINI a sanační sada pro rekonstrukci komínů, dále roletové a žaluziové překlady či nepálené cihly HELUZ Nature Energy. Zájemci se také budou moci seznámit s průběhem výstavby experimentálního pasivního domu z jednovrstvého cihelného zdiva, který HELUZ realizuje na výstavišti v Českých Budějovicích. Na venkovní ploše před pavilonem F pak budou probíhat praktické ukázky zdění z cihel Family 2in1 a montáže komínu.

Letošní již 18. ročník IBF se uskuteční 23. – 27. dubna 2013.