Jste lační
nadprůměrných
informací?

OBKLADY A DLAŽBY SE SCHOPNOSTMI CHAMELEONA

23.2.2012 / SIKO KOUPELNYKoupelny se stále více prolínají s obytným interiérem – křesílka a nejrůznější doplňky nacházejí své místo v koupelnách, sprchové kouty se jako solitéry stěhují do ložnic a pokojů… Není proto velkým překvapením, že se obklady a dlažby svým vzhledem snaží stále více přiblížit materiálům, které nejsou pro koupelny kvůli vlhkému prostředí typické. Napodobují kámen, dřevo, tapety i textilie.

Přírodní barvy a imitace přírodních materiálů v obkladech a dlažbách patří už několik sezón mezi nejžhavější trendy. Stále dokonalejší technologie, hlavně možnosti digitálního tisku, umožňují vytvoření na první pohled skoro neroze znatelné iluze nejrůznějších materiálů. „Digitální tisk, který je možné použít i v nižších nákladech a je proto dostupný také menším výrobcům, dokáže věrně reprodukovat povrchy dřeva nebo kamene s potřebným důrazem na detail. Právě v perfektním prokreslení detailu je totiž fotorealistický tisk velmi silný,“ říká Karel Novotný, vedoucí oddělení designu SIKO KOUPELNY. O možnostech digitálního tisku přesvědčí třeba dlažba Stone D, která nabízí imataci kamene ve všech jeho odstínech s proměnlivostí přírodního materiálu. K dostání je v sedmi různých formátech.

Dřevěná podlaha je nadčasovou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Je ale také poměrně náročná na péči a údržbu, a proto se nehodí do každého prostoru. V takovýchto případech lze zvolit dlažbu, která bude od dřevěné podlahy k nerozeznání a zároveň na údržbu velmi nenáročná. Například dlažba Deck splňuje oba požadavky a je vhodná do interiérů i exteriérů. Díky svým protiskluzným vlastnostem se výborně hodí např. k bazénům. Na své si přijdou i ti, kteří upřednostňují strohý industriální vzhled. Dlažba Cementi Style věrně imituje cementový povrch a současně přináší všechna pozitiva keramické dlažby.

„Obklady už dávno nejsou jen záležitostí koupelen a kuchyní. Díky velkému množství designů, kvalitě materiálů a zpracování je lze použít kdekoli v interiéru. Romantiky jistě zaujmou motivy tapet a textilních vzorů, které taktéž patří mezi poslední trendy v keramických obkladech,“ dodává Karel Novotný. Třeba série E_motion s dekory inspirovanými kytičkovanými tapetami, které kromě koupelny ozvláštní třeba zeď v obývacím pokoji či ložnici.

Další inspirace ze sortimentu SIKO KOUPELNY:

Série Brick nabízí dokonalou iluzi cihlové zdi. Obklady ve formátu 23,5 x 40,5 cm. Díky speciálnímu tvaru obkladu po zaspárování ani nepoznáte, že se jedná o obklady.
Výrobce Azuliber, MOC v SIKO KOUPELNY: 599 Kč/m2

Víceformátová dlažba Cumbria Modular se vyznačuje záměrným kolísáním odstínů a kresby, které zvýrazňují její vzhled imitace přírodního kamene. K dostání v balení s namíchanými rozměry 66 x 44 cm, 44 x 44 cm, 44 x 22 cm nebo 22 x 22 cm.
Výrobce Venus, MOC v prodejnách SIKO KOUPELNY: 999 Kč/m2

Dlažba Calzada je díky technologii digitálního tisku od skutečného kamene k nerozeznání. Atypický tvar dlaždic umožňuje pokládku bez viditelné spáry.
Výrobce Azuliber, MOC v SIKO KOUPELNY: 699 Kč/m2

Moderní design imitace australského pískovce dodává kvalitním mrazuvzdorným dlažbám Proteus přírodní nádech. K dispozici jsou v barevných provedeních béžová, tmavě hnědá a šedá. Dlažba má lapovaný povrch a je rektifikovaná, což umožňuje pokládku s minimální spárou. V nabídce je ve formátu 29,7 x 60 cm a 45 x 90 cm plus mozaiky.
Výrobce Fineza, MOC v SIKO KOUPELNY: od 790 Kč/m², mozaika 249 Kč/ks

Díky použité technologii digitálního tisku obklady série Marmo D Wall věrně odráží přirozenost mramoru. Glazované dlaždice jsou zdobeny širokou škálou vzorů, přesně reprodukující vzory a žíly mramoru. Obklady lze pořídit také ve formátu 25 x 65 cm a doplnit je celou řadou lineárních ozdobných dlaždic s texturami a květinovými reliéfy.
Výrobce Italgraniti Impronta, MOC v SIKO KOUPELNY: od 1.199,- Kč/m2

Série Snake byla inspirována jedněmi z nejstarších a nejvíce fascinujících zvířat na této planetě – hady. Tento unikátní design vytvořil jeden z předních tureckých designérů, Can Yalman. Moderní interpretace organických forem přináší nový pohled na svět obkladů. Obklady SNAKE jsou kosočtvercového tvaru, přičemž každý kus reprezentuje jednu hadí šupinu. V jednom celku tvoří tato série dojem opravdové hadí kůže, které se chcete dotknout. Obklady se vyrábí v 15 základních barvách – jak v lesklé, tak v matné variantě.