Jste lační
nadprůměrných
informací?

Obklady a dlažby

30.8.2011 / SIKO KOUPELNYAZULEJO ESPANOL

Řada Mureto a Nero tvoří hlavní součásti sortimentu značky AZULEJO ESPANOL.

Mureto je dlažba s imitací přírodního kamene.

Nero je příjemná kombinace béžového a tmavočerveného obkladu, kterou podtrhuje výrazná listela. Tato série by samozřejmě nebyla kompletní bez bombát.

AZULIBER

Řady Albali, Altair, Antares, Ara, Brick, Calzada, Morella a Nebraska.

Naprosto unikátní dlažby imitující design kamene, které díky speciální technologii výroby (tzv. digitální tisk) nejsou od skutečných kamenů téměř k nerozeznání. Naprosto jedinečný je pak tvar jednotlivých dlaždic, jež umožňuje "navázání" jednotlivých kusů tak, že po položení dlažby jen těžko naleznete spáru. 

Charakteristika jednotlivých řad:

Calzada

Série, díky níž dosáhnete jedinečného efektu dlážděné ulice.

Antares a Albali

Šestihranné dlaždice vytvoří  ojediněle souvislou plochu bez viditelných spár.

Altair

Novinka v sortimentu imitující tzv. cotto neboli přírodní ekologický materiál pálený z neobyčejné hlíny již po staletí v italském Toskánsku.

CERSANIT: Tenera

EXAGRES: Taiga

Série Taiga má design rustikálního dřeva. Na objednávku je k ní možné dodat ucelenou řadu speciálních prvků: schodovky, okapnice, tvarovky k okraji bazénů apod. Série je vyráběna z taženého materiálu, který zaručuje mrazuvzdornost a díky své tloušťce (11mm) i odolnost vůči vysoké zátěži. Pokud si přejete položit Taigu do exteriéru, lze na objednávku dodat tuto dlažbu s protiskluzem R10.

FINEZA

Řady Cementi Style, Dafne, Gloss, Lino, Magic, Merope, Metropol, Perseus, Proteus, QStone, Via Veneto Arancio, Via Veneto Noce Bruno, Vibrazioni, White Collection, Zeus.

Design obkladů a dlažeb značky FINEZA je vytvářen na základě důkladné znalosti trhu a preferencí spotřebitelů. Díky desítkám let zkušeností v oboru sanitární keramiky jde značka FINEZA ruku v ruce s nejnovějšími trendy a zároveň se vkusem zákazníků. Slovo FINEZA může vyvolávat mnoho asociací, které však vždy směřují k představě dokonalého výsledku při budování domova. Anglické "fine" (tedy fajn) mluví samo za sebe. Nabízí se i slovo "finesa" – tedy jemný detail nebo důvtip. FINEZA zkrátka přináší vysokou estetickou hodnotu s důrazem na detail a to vše v příznivých cenových relacích.

Charakteristika jednotlivých řad:

Dafne:

Mrazuvzdorná, leštěná, rektifikovaná dlažba s moderním designem s lehkou imitací mramoru je k K dostání v šesti základních barvách (světle béžová, béžová, hnědá, šedobílá, šedá a černá).

Je vhodná do vysoce zátěžových prostor – vstupních hal, chodeb, autosalonů, prezentačních prostor apod. Nově také ve všech šesti barvách v rozměru 60×60 cm s povrchovou úpravou satinato.

K dostání exkluzivně v SIKO KOUPELNY a.s. za výhodnou cenu.  

Lino:

Série Lino v přírodních barvách bílé, béžové a hnědé s textilní strukturou vám umožní vytvořit si vlastní koupelnu v různých kombinacích. Dáváte-li přednost romantice, použijte jemnou listelu s květy. Jste-li vyznavači ostrých rysů, nabízíme vám dekor „textil“ ve 2 barevných provedeních (k bílé variantě dekoru doporučujeme dlažbu Essencia šedobílá (DAA44339.1). Toužíte-li po nadčasové koupelně, použijte kamennou mozaiku, umocňující pocit z přírody.

Poprvé v našem sortimentu vám nabízíme obklad v jedinečném formátu 33×50 cm.  

Magic:

Základem série Magic značky FINEZA jsou lesklé obklady v bílé nebo světle krémové barvě doplněné luxusní mozaikou Magic. Jedná se o mozaiky, které dosud nikdo na trhu v ČR nemá. Jejich unikátnost spočívá jednak v použitých materiálech (matné sklo, kouřové sklo, leptané sklo, kámen), ale zároveň v jejich skladbě. Díky nastříhání mozaiky vytvoříte originální listelu v libovolné šířce, která ještě více podtrhne dojem z výsledné koupelny. Součástí série je také dlažba v hnědé a černé barvě. Tloušťka obkladů a dlažeb je shodná, proto je jejich kombinace naprosto bezproblémová. 

Vyrobeno exkluzivně pro Siko. 

Merope:

Leštěná mrazuvzdorná, rektifikovaná dlažba se speciálním NANO povrchem – tento povrch zaručuje minimální znečištění dlažby a také zaručuje snadné čištění i největších nečistot (např. lihový fix).

Exkluzivně v SIKO KOUPELNY a.s. za výhodnou cenu. Skvěle se hodí do vysoce zátěžových prostor – vstupní haly, chodby, autosalony, prezentační prostory apod.

Metropol:

Série Metropol je dalším členem rodiny značky FINEZA. Lesklé obklady jsou ve formátu 19,8×39,8 cm a mohou se pokládat jak vertikálně, tak horizontálně. Ve vertikálních liniích velmi dobře vynikne listela s geometrickými prvky, kterou nabízíme v bílé i oranžové barvě. Velmi zajímavého a výrazného efektu docílíte, pokud vložíte například bílou listelu mezi oranžové obklady anebo oranžovou listelu mezi hnědé obklady. 

Perseus:

Mrazuvzdorná, matná dlažba ze série Perseus je nabízena v rozměru 60×60 cm v béžové a šedé barvě. Design dlažby imituje poslední dobou velmi oblíbené cementové povrchy. Dlažba je rektifikovaná, což umožňuje pokládku s minimální spárou 2-3 mm. Exkluzivně pouze v SIKO KOUPELNY a.s. 

Proteus:

Kvalitní mrazuvzdorná dlažba Proteus značky FINEZA  v moderní designu s imitací australského pískovce  je nabízena ve dvojím barevných provedení – v béžové a tmavě hnědé barvě. Dlažba je rektifikovaná  s lappovaným povrchem, umožňuje tak pokládku s minimální spárou (2-3mm).

Jako novinku jsme pro vás připravili dlažby Proteus v luxusním velkoformátu 45×90 cm.

Exkluzivně v SIKO KOUPELNY a.s. 

Via Veneto Arancio:

Koupelny ze série Via Veneto Arancio značky FINEZA vytváří neopakovatelný dojem díky teplým tónům oranžové, hnědé a krémové barvy. Mnohotvárnost této série podtrhují dva typy listel sladěných do květinového designu, dále pak listely s proužky nesoucí všechny barevné tóny této série. Jedinečnost celé koupelny umocňuje řezaná mozaika v kombinaci s mléčným sklem.

Sérii doplňují ručníky a osušky se stejným motivem.

Via Veneto Noce Bruno:

Je libo cappuccino s příchutí nugátu? 

Nebo raději nový obklad do vaší koupelny? Úspěšnou sérii Via Veneto jsme rozšířili o novou barvu – noce. Novou barvu obohacují 2 nové listely Linea – jak vyplývá z názvu – jednotlivé barvy série prochází v pravidelných liniích po povrchu listely. Design listely umocňují i platinové proužky, které jednoznačně zvýší dojem z výsledné koupelny. Vznešenou atmosféru dolaďují také barokní motivy na dalším zajímavém dekoračním prvku série – na dekoru Baroco. Samozřejmostí jsou také mozaiky, nově doplněné i o mix více barev s mléčným sklem. 

Sami si můžete vybrat, zda zvolíte kontrastní variantu s použitím obkladu crema a bruno s listelou Linea nebo dáte přednost decentní barvě noce s dekorací Baroco. 

Tuto sérii doplňují ručníky a osušky se stejným motivem. Vyrobeno v ČR exkluzivně pro Siko.

White collection:

Jak již z názvu vyplývá, základem této série jsou bílé obklady v několika formátech a povrchových úpravách (mat, lesk). K základním bílým obkladům lze poté použít jakékoliv dekorace z ostatních sérií (např. skleněné listely Via Veneto, Cristal, Etna; mozaiky Via Veneto; skleněné Premium Mosaic; jakékoliv listely apod.). Speciálně pro základ o formátu 29,8×89,8 cm jsme vyvinuli unikátní listely ESPRIT, které nabízíme v hnědém a černém provedení. Jako dlažbu je možné opět použít jakoukoliv dlažbu z jiných koupelnových sérií, která se bude barevně hodit ke zvolené dekoraci.

Zeus:

Jde o mrazuvzdornou, lapovanou dlažbu, která je rektifikovaná a umožňuje tak pokládku s minimální spárou 2-3 mm. Polapovaný hrubší vrásčitý povrch dlažby dělá z této dlažby luxusní originál. Nabízíme v černobílé kombinaci v rozměru 29,7×60 cm. Exkluzivně v SIKO Koupelny a.s. 

GRESAN: Albarracin, Natural, Onix

Atraktivní dlažba, která Vám umožní splynout s přírodou a dodá na exkluzivitě Vašich exteriérových prostor a objektů. Série Albarracin a Natural představuje vysoce kvalitní taženou, mrazuvzdornou a protiskluznou dlažbu. Odlišný proces výroby tažením, charakteristický pro tuto sérii, má za následek nepravidelné tóny barev jednotlivých kusů (i v rámci každého kartonu). Tato dlažba ideálně zapadá do přírodního prostředí. Dlažba vykazuje vysokou tvrdost a odolnost vůči klimatickým podmínkám a agresivním chemickým prostředkům. Je vhodná do exteriéru i interiéru.

IMPRONTA

Řady Bianco Nero, Bliss, E-Motion, Marmo D Wall, N°4, Onice D, River, Stone D

Bianco Nero

Harmonie protikladů dvou barev bílé a černé, které se přitahují. Použití černé a bílé barvy bylo vždy ideální barevnou kombinaci pro vyobrazení elegance a kouzla nadčasového stylu. Bianco Nero představuje sérii obkladů s lesklým povrchem, ideální pro obklady stěn a jsou k dispozici v nerektifi kovaných velikostech 25×56, 12,5×56 cm a 6×25 cm. K tomu ladí dlažby s mat-efektem ve formátu 35×35 cm.

Bliss:

Bliss je moderní kolekcí s osmi různými barvami plných jemných proužků ve formátu 34×56 cm a s celou řadou dekorací. Pohlazení motýlími křídly ve velkoformátové dekoraci, jemné motivy květin probíhající vertikálně i horizontálně na obkladu i listele, dekory s plastickými kolečky, ve formátu 17×56 cm, které díky svému uspořádání vytváří na povrchu optický klam zaobleného povrchu.

E Motion:

Elegantní spojení bílé, béžové a hnědé.

Marmo D Wall:

Prostřednictvím digitálního tisku v této nové kolekci získáváte prostor nových rozměrů. Díky této použité technologii keramické výrobky věrně odráží přirozenost mramoru. Glazované dlaždice jsou zdobeny širokou škálou vzorů, přesně reprodukující vzory a žíly mramoru. Vzniká unikátní povrch, kde dochází ke střídání tvarů a jemných odstínů, které se spojují v neomezené souhře vzorů. MARMO D WALL jsou ideální kombinací formální vytříbenosti klasického mramoru, materiálu znamenajícího sílu a všestranosti použití. U série MARMO D WALL se stejnými přírodními odstíny se prolínají zářící kontrasty mramoru, jehož výsledkem je naprosto přirozený vzhled. Obklad v sérii Marmo D Wall je nabízen také ve formátu 25×56 cm, včetně celé řady lineárních ozdobných dlaždic s texturami a květinovými reliéfy. Dále se setkáváme se stěnami plných ornamentů s proužky a mozaikami.

Více informací k této sérii získáte na vip@siko.cz. 

N°4:

Patří mezi exklusivní značky. Více informací k této sérii získáte na vip@siko.cz.

Onice D:

Sofi stikovaný design zdobených dlaždic, příjemné velikosti obkladu s dekorativními motivy ve formátu 30,5×72,5 cm, přispívají k vytvoření celé řady řešení pro Vaši koupelnu. Použitá digitální technologie dolaďuje mimořádný efekt pravosti použitého materiálu.

Více informací k této sérii získáte na vip@siko.cz.

River:

Tato dlažba se vyznačuje záměrným kolísáním odstínů, které zvýrazňují její jedinečnost přírodního vzhledu. Více informací k této sérii získáte na vip@siko.cz.

Stone D:

Série STONE D představuje díky nové technologii výroby dokonalou imitaci kamene v jeho nekonečných odstínech s proměnlivostí přírodního materiálu. Díky této technologii má každá dlaždice unikátní neopakovatelný design.

Více informací k této sérii získáte na vip@siko.cz.

KALE

 Řady Bond, Deck, Dot, Glamour, Marfil, Ritmo, Smart, Snake, Soho, Solaris, Timber.

 Kale

Charakteristika vybraných sérií:

DOT

Design série DOT překračuje limity v zaběhnutých tvarech keramických obkladů. Základ série tvoří bílé nebo černé obklady ve tvaru koleček. K těmto základům jsou poté nabízeny černé a bílé dekorace s kovovými barvami – tento design odráží lesk čistoty nebo kouzlo noci.

Snake

Série inspirována jedněmi z nejstarších a nejvíce fascinujích zvířat planety – hady. Jeden z předních tureckých designerů Can Yalman přinesl naprosto nový pohled na svět obkladů, vyznačujících se kosočtvercovým tvarem, přičemž každý kus reprezentuje jednu hadí šupinu. V jednom celku tak vytváří dojem opravdové hadí kůže, které se jednoduše chcete dotknout.

Bond

Další výjimečná série Harri Koskinena, která je inspirována přírodou samotnou, její krásou, tvary i světlem. Odráží se v ní všechny přírodní živly – voda, oheň, vzduch a země. Díky kombinaci plochých, vypouklých a vydutých obkladů lze vytvořit úžasný dojem třpytivých efektů světla a stínů.

Timber

Dokonalá imitace dřeva v plnobarevném střepu s protiskluzem, to je zbrusu nová dlažba Timber vhodná díky svým vlastnostem například i k bazénům.

MULTI

 Řady Laura, Margareta, Nirvana, Orlík, Sumatra, Tahiti, Zvíkov.

NOVA BELL: Monterrey

MONTERREY - rustikální dlažba 

Představujeme vám mrazuvzdornou, slinutou, glazovanou dlažbu Monterrey Arancio. Po jejím vyspárování získáte dokonalý efekt rustikální dlažby. Balení jsou namíchána ze tří odstínů, které po pokládce vytvoří neopakovatelný mix hnědooranžové barvy. Dlažba Monterrey se hodí pro použití nejen do interiéru, ale i do exteriéru. Výhodou je také její výborná čistitelnost a vysoký stupeň otěru (PEI IV). K dlažbě nabízíme také dekory a sokly ve shodném barevném provedení.

 „Varianty položení a spotřeby dlažeb různých velikostí můžete vidět ve fotogalerii. Spotřebu jednotlivých velikostí dlažeb vypočtěte podle procentuálních podílů a zaokrouhlete na celá balení. Příklad: U varianty č. 1 platí poměr 45% : 45% : 10%. Například pro 10m2 podlahy je potřeba 4,5 m2 dlaždic o rozměru 30×30, 4,5 m2 dlaždic o rozměru 15×30 a 1 m2 dlaždic o rozměru 15×15. Nezapomeňte připočítat rezervu na prořez a ztráty plynoucí z členitosti podlahy (10-15%). Výsledek je nutno zaokrouhlit na celá balení. U rozměru 15×15 je třeba zvážit poměr dekorů a dlažby.“

ONEKER: Nilo

PILCH

 Řady Cordoba, Etna, Fila, Kaleydos a Kioto.

CORDOBA

Ve slunné a teplé Andalusii našla inspiraci tato série Cordoba a vtiskla ji do svých obkladů a dlažeb. Propracovaná reliéfní listela s různými tvary lístků jemně dokresluje charakter této série.

ETNA

Obklady a dlažby ze série Etna se vyznačují trendovými, jemnými, zemitými odstíny. Moderní styl vaší koupelny podtrhnou dekory a listely s kovovými čtverečky spolu s prořezávanými obklady. Tuto „techno“ dekoraci můžete stylově sladit s hranatými doplňky.  Pro dosažení optimálního výsledku při pokládce obkladů Etna spolu s dekorací s kruhy ze stejné série  (DETNA2C a DETNA2KR) doporučujeme řídit se pokyny pro správnou pokládku. 

FILA

V této sérii se prolínají tóny oranžové, krémové, béžové a hnědé barvy. Skládané listely v podobě vlnek přidávají na rafinovanosti. Mozaika s mixem barev vnese do vaší koupelny originalitu a podtrhne váš vkus.

KALEYDOS

Tato série je vhodně doplněna netradičními, nadčasovými dekoracemi s kovovými prvky. Koupelna na vás zapůsobí jednoduchým avšak luxusním dojmem a je určena těm, kteří se chtějí trochu odlišit a být originální. K této sérii doporučujeme designový radiátor Valer. 

KIOTO

Inspiraci Japonskem nezapře série Kioto. Je elegantní, harmonická, přímo vyzývající k relaxaci a meditaci. Charakteristické je jemné reliéfní zdobení obkladů a dekorace s přírodním motivem. 

STYLNUL

 Řady Golomita a Garona

VENUS

Řady A walk in the woods, Bamboo, casanova, Cumbria Modular, Diamond, Idole, Oceanis, Petrified Forest, Planetario, Taiga, Zebrano