Jste lační
nadprůměrných
informací?Průlom v online videokonferencích přináší nový komunikační systém P3000

5.3.2013 / IMPROMATJednotný komunikační systém Ricoh P3000 (Unified Communications System) umožňuje realizovat vysoce kvalitní konference v cloudu. Funguje samostatně, je jednoduše přenositelný a snižuje náklady na zajištění hovorů. K videokonferenci je potřeba jen P3000, monitor a připojení k internetu. Možnost uspořádání hovorů se zařízením velikosti tabletu je nově k dispozici v ČR.

Plnohodnotný videokonferenční systém, který je malý, skladný, přenosný, navíc funguje samostatně a používá se velmi jednoduše jako třeba mobilní telefon, uvedla na americký trh společnost Ricoh v roce 2012, nyní jej uvádí i na český trh. Systém umožňuje připojení až 20 účastníků najednou stiskem jednoho tlačítka. Je navíc bezpečný a nabízí vizuální kvalitu nákladnějších vestavěných systémů. Videokonferenci tak lze uspořádat kdekoli, stačí jen zařízení přenést, připojit k internetu a monitoru nebo projektoru. Celý systém váží méně než 1,6 kg a velikostí se dá přirovnat k tabletům.

„Nový systém P3000 umožní uživatelům vytvořit videokonferenční místnosti, ať jsou kdekoliv. Zorganizovat zabezpečené a šifrované konference tak nebude těžké ani pro malé a střední podniky. P3000 nabízí mnohem více flexibility než velký, trvale nainstalovaný videokonferenční systém za stovky tisíc korun, který může být navíc složitý na obsluhu,“ dodává Petr Trafina, ředitel marketingu společnosti Impromat, zástupce řešení Ricoh pro ČR. „Spuštění videokonference trvá jen 30 vteřin. Stačí si vybrat účastníky z adresáře, stisknout tlačítko Připojit a začít konferenci. P3000 nabízí možnosti bezpečných videohovorů, i hlasové či datové konference, které běžné konferenční nástroje nemají.“

P3000 je 40 mm tenké zařízení velikosti tabletu, které obsahuje kameru, mikrofon, reproduktor, připojení k síti a konzoli s tlačítkem. To umožňuje uživatelům rychle a snadno zahájit video- a audio-konferenci v reálném čase v cloudu. Vysoké rozlišení a 94° širokoúhlý objektiv umožňuje vidět více lidí v místnosti. K dispozici jsou různá rozložení obrazovek a na obrazovce se může objevit až devět účastníků najednou. P3000 zajišťuje vysoce kvalitní videokonference pomocí standardu H.264/SVC pro kompresi videa, který upravuje rozlišení, obnovovací kmitočet a kompresi, aby se přizpůsobil dostupné šířce pásma na koncových zařízeních, která mohou mít různé nároky na kvalitu videa.

Při konferenci umožňuje systém sdílení dokumentů, tabulek, prezentací a obrazů přímo na monitoru. Firma může například organizovat čtvrtletní online meetingy či úzce spolupracovat na přípravách zpráv o prodejích, jako by je prováděli účastníci schůze osobně. „Navíc například v kombinaci s digitálním projektorem RICOH PJ WX4130/PJ WX4130N s velmi krátkou projekční vzdáleností vznikne v podstatě kdekoli konferenční místnost s vysokou kvalitou obrazu a přenosu, která je i velmi dobře zabezpečená. Takto se dá video promítat přímo na zeď, plátno nebo na tabuli,“ dodal Trafina z Impromatu.

Nové zařízení je nedílnou součástí Ricoh strategie Sjednocené komunikace (Unified Communications). „Společně tato řešení pomáhají vytvářet podnikatelské prostředí budoucnosti, vysoce výkonné a přece plně mobilní, snižují náklady a zefektivňují procesy,“ uzavírá popis produktu Trafina.

Systém P3000 navíc získal řadu ocenění za design. Mimo jiné se umístil na bronzovém místě na udílení cen IDEA 2012 (International Design Excellence Awards). To je jedno z nejprestižnějších ocenění v Americe a tyto ceny jsou velmi uznávané po celém světě. Při hodnocení se zohledňují kromě designu také funkčnost, inovativnost produktu, vliv na životní prostředí a další. Dále dostal P3000 ocenění na Good Design Award (Japan) and iF Product Design Award (Germany).

impromat_videokonference

 

O společnosti

IMPROMAT je jediným oficiálním distributorem výrobků značky RICOH v České a Slovenské republice. Specializuje se na dodávky systémových řešení kancelářského tisku, produkčního tisku a systémů pro správu dokumentů. V současnosti plně pokrývá obchodními a servisními službami prostřednictvím svých poboček všechny regiony České republiky a Slovenska.