Jste lační
nadprůměrných
informací?

Samson více než zdvojnásobil prodej nealkoholického PITA

24.10.2013 / Pivovar SamsonPivovar Samson dosáhl více než dvojnásobných prodejů svého nealkoholického Pita oproti minulému roku. Uvedené navýšení se týká jak prodaných hektolitrů, tak utržených příjmů a zároveň všech balení, ve kterých je Pito k dispozici – tedy lahví, plechovek a sudů. Pivovar Samson plánuje do konce roku překročit hranici 10 tisíc hektolitrů prodaného Pita. Přitom v roce 2012 výsledek prodeje Pita činil celkem 4 000 hektolitrů. Aktuální dosažená čísla představují nejlepší výsledek prodeje Pita v historii pivovaru.

„Zvýšení prodejů určitě pomohla upravená receptura PITA, která lidem opravdu chutná. Nové Pito jsme uvedli na trh v loňském roce a od té doby prodeje výrazně stoupají. Navíc se nám podařilo prosadit i na exportních trzích, kde za zmínku stojí například Dánsko nebo Čína,“ řekl obchodní ředitel Pivovaru Samson David Posekaný.

Prodejům podle Pivovaru Samson pomáhá i nedávno uvedený rebranding – po kompletní změně typu lahve a designu etikety v roce 2012 byla celková změna Pita dokončena uvedením nové atraktivní přepravky speciálně vyvinuté pro toto nealkoholické pivo, která je mezi konkurenčními produkty jasně rozpoznatelná.

Pito je klasická, dnes již kultovní značka nealkoholického piva, jež tuto kategorii piv v České republice založila. První várka Pita byla poprvé uvařena v polovině 70. let v tehdejších Jihočeských pivovarech, v koncernu, do kterého tehdy Pivovar Samson spadal. Historie a tradice také výrazně napomáhají znalosti a důvěře ve značku Pito u české veřejnosti.

„V loňském roce získalo Pito ocenění kvality Česká chuťovka 2012. To, a také fakt, že se Pita prodává stále více, jen potvrzuje naši zkušenost, kterou v Samsonu máme všichni. Pito je skutečně dobře vyladěné pivo, které se i přesto nebo právě proto, že je takzvaně „bez radosti“, tedy bez alkoholu, perfektně hodí do aktuálních trendů v dosahování aktivního a zdravého životního stylu,“ dodal David Posekaný z Pivovaru Samson.