Jste lační
nadprůměrných
informací?

SIKO KOUPELNY představují aktuální trendy obkladů a dlažeb

1.11.2012 / SIKO KOUPELNYpro-web_2 Jemné, neutrální a teplé odstíny, dominance bílé barvy, struktury dřeva, kamene nebo betonu – to jsou aktuální trendy, které v nadcházející sezoně ovládnou interiéry nejen našich koupelen. SIKO koupelny, jeden z největších českých prodejců koupelnového vybavení, navštívil prestižní italský veletrh Cersaie, aby to nejlepší z evropského a světového designu přivezl a představil také českým zákazníkům.

Barvy a povrchy inspirované přírodou nejsou v této oblasti žádnou novinkou, vždyť v různých obměnách vládnou interiérům již několikátou sezonu. Toho důkazem byl i letošní ročník nejprestižnějšího evropského veletrhu obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení v italské Bologni, který jasně naznačil, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Zvláštní pozornost zaslouží obklady, resp. dlažby v imitaci dřevěných prken, které se od podlah přesunuly i na stěny, aby tak vytvořily dokonalou synergii a harmonizaci prostoru. A zvětšují se také rozměry.

„Letošní veletrh byl přehlídkou toho, kam se posunuly technologie výroby a jak velké formáty lze při zachování dokonalé imitace přírodních materiálů vůbec vylisovat. Ve standardní nabídce všech významných výrobců tak nechybí dlažba 120 × 120 cm u tzv. prken až do délky 180 cm. Dále byly vidět formáty 300 × 100 cm, 300 × 150 cm, a to jak tenké (3–6 mm), tak standardní tloušťky (11–14 mm),“ uvádí Karel Novotný, vedoucí oddělení designu SIKO KOUPELNY.

Dlažby a obklady s dokonalou imitací dřeva či jiných přírodních materiálů už dávno nejsou jen záležitostí obývacích prostor. Stále častěji se přesunují i do místností, jako jsou koupelny, ze kterých se stávají oázy klidu, relaxace a duševní hygieny. Právě přírodní motivy tomuto pojetí napomáhají a objevují se čím dál častěji.

Typickým reprezentantem aktuálního trendu jsou vybrané dlažby výrobce Venus Ceramica, které pořídíte exkluzivně v síti prodejen SIKO KOUPELNY. Žhavou novinkou je dlažba A Walk in the Woods Palisandro (999 Kč/m2) představující imitaci palisandrového dřeva. Díky digitálnímu tisku tvoří rozličný design jednotlivých kusů v ploše unikátní kresbu a hladký matný povrch s jemným reliéfem je v náznaku dlabaného dřeva. Dalším zástupcem tohoto výrobce je dlažba Taiga Nut (999 Kč/m2), jež v imitaci mořeného dřeva odkazuje na oblíbený styl Provence.

Kategorii cenově dostupnějšího, avšak neméně nápaditého sortimentu, představuje novinková série Dolomita (399 Kč/m2) od výrobce Stylnul, který uvádí hned čtyři varianty v odstínech hnědé a šedé.

Další inspirace ze SIKO KOUPELNY:
Série Timber je dokonalou imitací dřeva. Jedná se o plnobarevný střep s protiskluzem. Tato dlažba je vhodná i na více exponovaná místa (např. k bazénům). V síti SIKO KOUPELNY je k mání v celkem třech barevných provedeních o rozměrech 20 × 120 cm a za cenu 1 199 Kč/m2.

Pro vyznavače luxusních dlažeb je určena série No 4 představující spojení dřeva s lehkým metalickým nádechem. Nabízí celkem 4 barevná provedení, každé ve dvou různých rozměrech (20 × 90 cm nebo 15 × 90 cm) za jednotnou cenu 1 699 Kč/m2.